Zápasy mládeže
so 23.9.2023 | Tomáš Prodělal

Zmrtvýchvstání výhru nepřineslo. Junioři vzali Energii aspoň bod

Zápasové menu

To byl zase jednou bláznivý mač! Energie na svůj led naskočila ve velkém stylu a už po šesti minutách a třech gólech vyhnala Tučka z klece. Lvi se však otřepali a Jaroslav Prášek se Štěpánem Černým vrátili hosty na dostřel. Do třetí části vstupovali Západočeši s vedením 4:2, jenže Matěj Beneš v přesilovce snížil, a když si domácí v signalizované výhodě vstřelili vlastní gól přes celé hřiště, začínalo se znovu. Obrat však Hradec nedotáhl, protože 19 vteřin před koncem prodloužení rozsekl mač Bulka. Mountfield se tak domů vrátil s bodem za prohru 4:5.

První třetina přinesla výživnou hokejovou podívanou a nebyla nouze o vstřelené branky. Úvodní minuty patřily Energii, když hned po 102 vteřinách David Šilhán nabil Matyášovi Váňovi a nejproduktivnější hráč domácích střelou z mezikruží otevřel skóre – 1:0. Po dalším protiútoku už to bylo o dva. Ondřej Dorot nabral rychlost u pravého mantinelu, dostal se před svého strážce a bekhendovou kličku zakončil mezi Tučkovy betony – 2:0. Úvod hrůzy pro hosty zpečetil Vít Záhejský, který pronikl středem kluziště a tváří v tvář maskovanému muži pověsil kotouč pod víko – 3:0.

Hradečtí se museli rychle vzpamatovat, jelikož ve vzduch visel ostudný debakl. Trenérský štáb v čele s Martinem Vágnerem se rozhodl stáhnout Filipa Tučka, kterého nahradil Vojtěch Mrázek. Změna Lvy nakopla a brzy přišlo snížení. Petr Fiala nahodil od modré čáry a do jeho pokusu sáhli Marek Matašovský spolu s Jaroslavem Práškem, jenž vsítil první gól v sezoně – 3:1. Do šaten se šlo však jen s jednogólovým rozdílem. Štěpán Černý po přisunutí Matěje Beneše nachytal Pavlovice a připsal si premiérový zásah v DHL extralize juniorů – 3:2.

Druhá perioda přinesla značné uklidnění pro časoměřiče a přehřátou kostku. Aktivita Východočechů byla podpořena přesilovkou, ta však nebyla využita, stejně jako šance Jakuba Jóna, navrátilec do sestavy byl totiž zblokován. Při Pavičově trestu předvedli ukázkovou kombinaci Energetici, kteří vyšachovali unavené hosty a Jakub Galnor ranou ze slotu sebral čisté konto i Mrázkovi – 4:2.

Do třetí třetiny vstoupili Hradečtí odhodlaní zápas minimálně zdramatizovat. K tomu jim měl dopomoci zbytek početní výhody, což se také stalo. Michal Beneš vybídl Adama Novotného, ten sice neskóroval, ale puk poskakující brankovištěm na místo určení dopravil Matěj Beneš – 4:3. Mountfield chytil slinu a přišlo vyrovnání, jaké svět neviděl. Východočeši faulovali a Karlovarští měli ponechanou výhodu, během které se jim přes celé kluziště podařilo nepřesnou nahrávkou trefit vlastní branku. Trefa byla připsána Davidu Pavičovi – 4:4.

Základní hrací doba vítěze neurčila, a tak muselo na řadu přijít prodloužení. V něm byli svěřenci Pavla Arnošta celou dobu aktivnější, čímž si vykoledovali také faul soupeře, jenž se ukázal jako klíčový. 19 vteřin před koncem využil obrovské únavy bránící trojice Kryštof Bulka, který přisoudil Západočechům druhý bod, naopak Lvi si připsali druhou porážku v řadě.

Filip Tuček 7 5 3 2 40,00 0 0

Před utkáním jsme se koncentrovali na vítězství, bohužel jsme zápas dotáhli do prodloužení. Ač jsme do něj vstoupili velmi dobře, vedli jsme 3:0, tak jsme inkasovali góly. Nakonec jsme zvítězili. Jsme za to rádi a doufáme, že budeme pokračovat v dalších vítězstvích.