Zápasy mládeže
út 27.2.2024 | Petr Komárek, Šimon Zemánek

Vítězná přestřelka! Dorost podruhé v řadě uspěl v nájezdech

Zápasové menu

O tom, že přerovští Zubři dokážou pořádně kousat se už letos při dvou prohrách jasně přesvědčili hradečtí dorostenci, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Lvi na Hané šli do trháku 2:0, domácí však skóre obrátili a ve 36. minutě vedli 4:3. Ve druhé polovině třetí části předvedli otočku ve skóre také hosté, Přerov poté ale srovnal krok za pouhých čtrnáct sekund, a tak po bezgólovém nastavení vítěze musely určit nájezdy. V nich o bonusovém bodu pro Mountfield rozhodl Jaroslav Šedivý, Východočeši tedy zvítězili 6:5.

Hradec měl v první třetině více ze hry, což potvrdil dvěma góly. Skóre otevřel v šesté minutě unikající Filip Klíma. Hráč s číslem šestnáct poté rovněž přihrával na nejproduktivnějšího Lva – Ondřeje Páleníka, jenž v čase 13:15 zamířil ze slotu přesně pod horní tyč domácí branky – 0:2. Úvodní periodu tak ovládli Královéhradečtí.

Přerovu v následujícím dějství pomohlo ke snížení přečíslení dvou na jednoho, z kterého překonal přesouvajícího se Filipa Růžičku Vratislav Švejcar. Z podobné situace však udeřili také hosté, na střelu Martina Václavíčka Jonáš Trnka lapačkou nedosáhl. Zubři následně však zaveleli k obratu. Nejprve přesilovku využil z levého kruhu Tadeáš Pala, za necelou minutu srovnal dorážející Filip Frnka a v čase 35:55 poslal domácí do vedení Filip Koudela. Ten získal odražený puk mezi kruhy, najel si před bránu a forhendovým blafákem přelstil Růžičku – 4:3.

Východočeši se ve třetím dějství tlačili za vyrovnáním a v 53. minutě jej docílili. Kapitán Hradce Tobiáš Vítek se z přečíslení tří proti dvěma trefil do pravého dolního rohu přerovské branky. Zanedlouho navíc Trnka nedosáhl na skrytý pokus Radka Vencla od modré čáry a hosté byli rázem o gól napřed. Jenže pouze 14 sekund po předchozí trefě, po vyhraném buly a přihrávce domácího kapitána Adama Dobřeckého odpověděl Filip Vlk. Více se už v základní hrací době nestalo a šlo se do prodloužení.

V nastavení se v dobré pozici ocitli Karel Studnický s Oliverem Forejtkem, ani jeden z východočeských zadáku ovšem nerozhodl, to ale platilo i na druhé straně po projektilu Švejcara. Majitele druhého bodu tak určily až samostatné nájezdy. Ty poměrem 3:2 vyhrál Hradec, o rozdílovou trefu se ve čtvrté sérii postaral blafákem do bekhendu Jaroslav Šedivý. Svěřenci Jiřího Janouška mladšího tak podruhé za sebou zvítězili v nájezdech, tentokrát 6:5 a zapsali třetí výhru v řadě.

Oliver Forejtek 0 0 0 -1 0