Zápasy mládeže
čt 29.2.2024 | Marek Valkovič, Šimon Zemánek

Velká komplikace v boji o play-off. Junioři padli se Zlínem 2:3

Zápasové menu

Východočeši jeli do Baťova města s jasným cílem – zvítězit a upevnit si, ve vyrovnaném pořadí, místo v předkole vyřazovacích bojů. Lvi v utkání, po trefách Štěpána Černého a Matěje Beneše, dvakrát vedli, ovšem Berani dokázali v obou případech vyrovnat. Klíčový tak byl gól domácích z 57. minuty, na který už Mountfield nestihl odpovědět, a tak se mu předkolo play-off velmi vzdálilo. Hradečtí nemají postup ve svých rukou, ovšem pro zachování naděje musí v posledním mači nadstavby doma bezpodmínečně vyhrát za tři body nad Morou, jinak je čeká boj ve skupině o udržení.

Do klíčového utkání oba týmy vstoupily velmi opatrně, mezi největší šance v první třetině se řadilo přečíslení 2 na 1, které neúspěšně zakončil Adam Laciga. Na druhé straně Adam Novotný neproměnil svůj samostatný únik. V poslední minutě dostali hosté možnost v podobě přesilové hry, kterou rychle využil Štěpán Černý. Lavička Beranů ještě reklamovala nedovolený kontakt útočícího hráče s brankářem, ale rozhodčí byli neoblomní.

Ve 23. minutě se po pěkné kombinaci uvolnil Jakub Heš, který dostal nabito z rohu od Zavřela a vymetl horní růžek Tučkovy branky. Poté domácí pokračovali v aktivitě, ale Hradec se dokázal prosadit z rychlého protiútoku, když se Matěj Beneš z druhé vlny dostal k odraženému puku a prostřelil Uherka. Ve zbytku druhé třetiny se ani jeden z týmů neprosadil, takže Zlín šel do poslední části hry s nejtěsnější možnou ztrátou.

Stejně rychle jako využili hosté svou přesilovku, tak se to povedlo i Jakubu Čechmánkovi, který se ocitl sám před Tučkem a nahození od modré, odražené od brankářových betonů, jen dorazil do odkryté sítě. Po skončení Vašíčkova trestu pět minut před koncem základní hrací doby to vypadalo, že se bude prodlužovat. Adam Klimek byl proti, vybojoval puk v útočném pásmu, našel Martina Holbu, který si kličkou do backhandu položil brankáře a puk posunul k radosti domácí střídačky za brankovou čáru.

Berani si již vedení pohlídali a přidali klíčové tři body do tabulky. Postup do play off stále nemají jistý, v sobotu je čeká duel na ledě Českých Budějovic. K postupu jim stačí jakýkoli bodový zisk, popř. bodová ztráta Litvínova nebo zisk maximálně bodu pro Olomouc. Zato Mountfield musí bezpodmínečně zvítězit za tři body a k tomu doufat, že Verva získá maximálně jeden bod.

Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Utkání začalo vyrovnanou první třetinou, v ní to bylo takové oťukávání. Na jejím konci jsme dostali přesilovku, kterou jsme rychle proměnili, bylo příjemné odcházet do kabin s náskokem z vyrovnané periody. Ve druhé části se soupeři podařilo srovnat, na což jsme rychli odpověděli a vzali si vedení zpátky. Hráli jsme dobře, prostřední dějství bylo z naší strany lepší než to první. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že v této stejné hře budeme pokračovat, Zlín však z přesilovky vyrovnal na 2:2. Řekl bych, že jsme měli mírně více ze hry, měli jsme takový pocit, že máme duel v moci a je otázkou času, kdy dáme rozhodující gól. Poté se v naší hře začaly objevovat lehkovážné věci, místo jednoduchosti a přímočarosti do brány jsme volili přehrávání situací. Zhruba tři minuty před koncem, kdy jsme několikrát po sobě ztratili zbytečně kotouč, dali domácí z prakticky ojedinělé šance vítěznou branku. Na tu už jsme nedokázali odpovědět, soupeři jsme odevzdali zápas v podstatě zadarmo. Pro nás je to bohužel velká kaňka, která nás může stát hodně.