Zápasy mládeže
so 16.9.2023 | Jan Kordík, Jan Brůna

Juniorka podruhé v řadě vyhrála fotbalově, Liberec skolila 1:0

Zápasové menu

Hradečtí junioři vyhráli potřetí v řadě, z toho podruhé hokejově netypickým způsobem. I v Liberci stačil týmu Martina Vágnera těsný výsledek, vítězství 1:0 zařídil talent Adam Novotný, kterému nabil mezi kruhy Matěj Beneš. Lvi tak brali z tripu všech šest bodů, na něž byly potřeba pouhé dvě branky. Druhé čisté konto mezi Východočechy si připsal Filip Tuček.

Hned v první minutě utkání musel být ve své kanceláři značně pozorný Vojtěch Hambálek, na nějž vypálil ostře bez přípravy hradecký Valdis Dommers. Oba týmy se posléze v úvodní periodě střídaly v útočné iniciativě, žádná další vyložená šance se však nevyskytla.

Prostřední třetina znamenala zařazení vyššího rychlostního stupně. Na nebezpečnou ránu od modré Štěpána Černého z 27. minuty odpovídal liberecký Michal Koštoval zamířením na lapačku brankáře Tučka, bezbrankový stav nicméně stále trval. Větší aktivita se poté přiklonila spíše na stranu Lvů.

Vojtěch Hambálek v kleci Tygrů nicméně i za pomoci své obrany dlouho odolával nátlaku střelců Hradce. Zlom však přišel v závěru druhé části a s hostujícím Adamem Novotným. Ten nejprve neproměnil trestné střílení, v druhém vzájemném souboji ale gólmana šelem překonal střelou vypálenou nechytatelně do horního růžku – 0:1.

Nedaleko srovnání stavu byl poté ve 48. minutě Daniel Pekař, jeho pokus ale proletěl jen pár centimetrů nad břevnem Tučkovy svatyně. Na druhé straně mohl naopak dodat klid soupeři Adam Novotný, z bezprostřední blízkosti však branku přestřelil.

Liberečtí hráči se v závěrečné desetiminutovce tlačili do vyrovnání a daleko od splnění tohoto cíle nebyli nejprve David Rozsíval a posléze Mikuláš Jenčovský. Tygří junioři se i tak hnali za vyrovnáním, díky v dobré pohodě chytajícímu Filipu Tučkovi ale přišlo jejich snažení vniveč. Hradec tak zvítězil 1:0 a odvezl z ledu Svijanské arény všechny tři body.