Zápasy mládeže
po 26.2.2024 | Tomáš Kalas

Junioři drama s Motorem zvládli, nesrazil je ani chybně uznaný gól

Zápasové menu

Ve finiši nadstavbové skupiny je pro hradecké juniory každý zápas extrémně důležitý a jinak tomu nebylo ani v pondělní večer, kdy přivítali České Budějovice. Základ k výhře položili již v prvních dvou třetinách, kde si vybudovali náskok 2:0. Motor jej snížil domnělou trefou Remeše, puk se však odrazil od břevna zpět do brankoviště a nepřešel tak brankovou čáru. Vítězný zásah Ondřeje Zámečníka z poloviny 52. minuty ale rozhodl o třech bodech pro Lvy, kteří tak mají situaci s postupem do play-off ve svých rukách!

Po matném úvodu z obou stran, kdy byly k vidění nepřesnosti a častá přerušení, se do zápasového tempa dostal mnohem lépe Hradec. „Zpočátku to bylo takové nervóznější, všichni jsme věděli, o co se hraje. Pak jsme začali být lepším týmem,“ říká obránce Matěj Havlíček. Na začátku desáté minuty měl výbornou příležitost Jaroslav Prášek, kterého našel přesnou nahrávkou mezi kruhy Černý, v tutovce ale aktuální asistent kapitána selhal. Lvi byli živější, měli lepší pohyb a ve 13. minutě byl znovu u šance Prášek, tentokrát však jako nahrávající hráč. Hrdlička však z podobné pozice minul.

Hosté byli herně pozadu, jejich chvilkové zlepšení navíc ukončil v polovině 17. minuty Hoch útočným faulem, po němž šel na trestnou lavici. První přesilovku sice Lvi nevyužili, krátce po srovnání počtu hráčů na ledě se ale již ze zaslouženého vedení radovali. Havlíček si počkal na přihrávku od Matašovského podél prken a jeho střílené nahození tečoval mezi kruhy Valdis Dommers tak šikovně, že letělo mimo dosah Malečka.

Začátek druhé třetiny sice trávili Hradečtí v oslabení, ubránili ho ale znamenitě a při hře pět na pět to byli zase oni, kdo měli navrch. Ačkoliv šance nepřicházely, ani Motor se do nich nedostával a Tuček zasahoval vesměs jenom proti nepříliš nebezpečným nahozením ze střední vzdálenosti. Východočeši i nadále hráli zodpovědný hokej, což jim vyneslo druhou trefu na konci 35. minuty.

Matěj Beneš vyjel na modrou, posunul puk napravo pro Matěje Havlíčka, jenž nešel do střelby, nýbrž si počkal na vhodný moment a přihrávkou křížem pro Tomáše Horu dal více než solidní základ na gól. Horovi už pak stačilo prakticky trefit jenom prázdnou branku. „Myslel jsem původně, že vystřelím, ale naštěstí jsem viděl prostor na nahrávku. Jedině dobře, jinak by to asi letělo do plexiskla,“ směje se druhý nejproduktivnější obránce týmu.

Hned první minuta po úvodním vhazování třetího dějství byla velmi výživná. Alexandr Remeš si vyjel na kruhy a svižnou střelou pod víko na první pohled překonal Tučka. Rozhodčí stojící u branky ale rozpažil a hra pokračovala až do přerušení. V něm se po dohodě opravil původní verdikt a střela vešla v gólovou platnost, tedy bylo rázem sníženo. A nic na tom nezměnily ani – nutno dodat, že oprávněné – protesty hradecké střídačky argumentující videozáznamem. „Byl jsem zrovna na ledě a za mě to gól nebyl. Přišlo mi, že nás ta trefa docela položila, nám se naštěstí povedlo odskočit na 3:1,“ popisuje inkriminovaný moment písecký rodák.

Jihočechy to tak dostalo na chvíli do laufu, schladit je ale mohl Matěj Beneš, jenž dostal puk do brejkové situace a neřešil jí špatně, Maleček však nechal beton před brankovou čárou a uchránil Motor od inkasování. Pasáž, která se pro domácí nevyvíjela úplně skvěle, ale utnul Ondřej Zámečník. Šikovně si najel k zadní tyči, Matěj Beneš počkal na vhodnou možnost nahrávky, načež Zámečník už pak jenom usměrňoval puk do odkryté branky.

Za necelou minutu ale bylo zase všechno jinak. Přesná střela Jakuba Lva byla nad síly Tučka a Budějovice se tak bleskově vrátily zpátky do zápasu. „Jejich útočník to udělal dobře, vyjel si na střed a trefil se do protipohybu gólmana. Skvělá střela,“ chválí Levovu individuální akci 20letý obránce. Motor ale srazily prakticky navazující dvouminutové tresty, po nichž jim zbyly na srovnání necelé tři minuty. V poslední minutě a půl se hosté pokusili srovnat hrou v šesti, to jim ale nevyšlo. Třináct sekund před koncem trefil prázdnou klec Tomáš Hora a Východočeši jsou tak stále ve hře o play-off!