Zápasy mládeže
po 8.1.2024 | Jan Hirsch

Druhá výhra v řadě. Junioři brali proti Budějovicím dva body

Souboj předposledního týmu nižší nadstavby s posledním začal svižně a už po pěti minutách byly k vidění dva góly, oba na domácí straně. Motor však dokázal ještě v první třetině snížit. Na tuto trefu sice Hradečtí odpověděli, následovaly však dva zásahy českobudějovického Marcela Kříže a za stavu 3:3 se šlo do prodloužení. V nastavených minutách měly oba týmy příležitosti zápas rozhodnout a vzít bonusový bod na svoji stranu, všechny však ztroskotaly na brankářích. Rozuzlení tak muselo přijít až v nájezdech, zařídil ho Matěj Beneš a Lvi tak vyhráli podruhé v řadě.

Hradečtí vstoupili do duelu svižně a už po dvou a půl minutách vedli. Sám autor Miroslav Dobner svůj druhý gól ve lvím dresu komentuje takto: „Bylo to moje první střídání. Pinky se dostal na modrou a viděl, že jsem u brány, tak to poslal mým směrem a já už jenom nastavil hokejku.“ Jihočechy takto brzké inkasování pochopitelně rozhodilo a Lvi si vytvářeli další příležitosti. Vše nakonec vyústilo ve trestné střílení pro domácí, které proměnil Petr Hrdlička a skóre tak už po pěti minutách hry bylo 2:0! Střídačka Motoru se rozhodla pro změnu brankářů a Maříka vystřídal Štěpán Maleček.

Krátce po uplynutí poloviny první třetiny se do velké příležitosti dostal Adam Novotný, šanci na zakončení však prováhal. Poslední tým nižší nadstavby se z počáteční sprchy postupně začal oklepávat a zvýšení aktivity mu nakonec přineslo ovoce v podobě kontaktního gólu. Polský forvard Michal Kusak našel na kruhu kapitána Richarda Pitela který zakončil k tyči. „Na tabulku se sice díváme, ale určitě nechceme nikoho podcenit. Každý soupeř je v téhle lize kvalitní a my se musíme připravovat a koukat jenom na sebe,“ má jasno hradecký útočník.

Druhé dějství začalo krátkou přesilovkou domácích, kterou si převedli z předchozí třetiny, žádnou nebezpečnější šanci si však nevytvořili. Byli ale aktivnějším týmem, pokusy Petra Fialy, Adama Novotného, ani Lukáše Pajera za Malečkova záda však neprošly. Českobudějovický brankář svůj celek podržel i při početní nevýhodě, ve kterém jej nadvakrát ohrožoval Tomáš Hora. I maskovaný muž na druhé straně se však blýskl parádním zákrokem, když na něj v téže přesilové hře uháněli dva hráči hostí.

Přestože se tato power-play svěřencům Martina Vágnera příliš nezdařila, dostali možnost na reparát po faulu Martina Willmanna, který využili bleskurychle. Už po 24 sekundách stál na konci povedené kombinace Adam Novotný a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Vlnu nadšení mladých Lvů ze vstřelené branky se Jihočechům podařilo ustát, navíc se pak zhruba dvě minuty před sirénou ocitl sám u brankáře Mrázka Marcel Kříž a zařídil, že ani tentokrát nešli červenomodří do kabin s dvougólovým mankem.

Třetí třetina začala opatrně, tuto obezřetnost však rozsekla vyrovnávací branka hostí, kterou zařídil Marcel Kříž. Ten neopovrhnul nabídkou Martina Willmanna a trefil se podruhé v zápase. Hradec tak stejně jako proti Přerovu ztratil dvougólový náskok a muselo se jít až do prodloužení. „Jak si říkáme v kabině, je to pořád dokola. Tohle se nám stalo už potřetí za sebou, takže na tom musíme zapracovat a příště už to musí být lepší,“ pojmenovává problém hradecké hry 18letý forvard.

Ten přitom pod Bílou věž zavítal teprve nedávno. „V Boleslavi to pro mě bylo těžké, i co se týče psychické stránky. Pak se mi naskytla příležitost jít do Hradce a zatím můžu mluvit jenom pozitivně. Kluci jsou fantastičtí, přijali mě úplně skvěle. Hra mi taky vyhovuje, to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem přestoupil. I město je tady krásné, takže si nemůžu na nic stěžovat,“ pochvaluje si hráč s levým držením hole.

V nastavení se nejprve do šance dostal Adam Novotný, z akce 2 na 1 však branka nepadla. Hradec byl silnějším týmem na puku a Lukáš Pajer se dostal do další velké příležitosti k ukončení zápasu, ani on to však nedokázal. Na druhé straně se řítil za hattrickem Marcel Kříž, ale jeho pokus byl taktéž zastaven a musely rozhodnout až nájezdy. Bod navíc nakonec brali Východočeši, Matěj Beneš si v páté sérii rozhýbal brankáře Malečka a zasunul mezi betony. „Vždycky věříme týmu, věříme v sebe a já si myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Výhra je samozřejmě pozitivní. Škoda, že není za tři body, ale i dva jsou důležité,“ říká na závěr Miroslav Dobner.

Jakub Aschenbrenner 0 0 0 -1 0