Zápasy mládeže
čt 21.12.2023 | Vendula Zdražilová, Šimon Zemánek

Drama v závěru srovnání nepřineslo. Junioři s Morou padli

Zápasové menu

Východočeským mládežníkům se proti Hanákům dlouho nedařilo prosadit, po dvou sirénách prohrávali 0:2, ve 47. minutě dokonce už 0:3. Lvi se ale nevzdali, brzy v oslabení snížil Matěj Beneš, a stejný hráč se trefil záhy také v početní převaze. Finální nápor soka už ale Hanáci ustáli bez úhony, a tak si, po výsledku 3:2, připsali tři body. Hradečtí tedy po dvou výhrách, z posledního mače před Vánoci, odešli naprázdno.

Zpočátku dostali šanci v přesilové hře Hanáci, nedokázali si však vytvořit žádnou větší možnost. Následně se karta obrátila a v první periodě odehrál Hradec ještě šest minut v početní převaze. Ani jeden z týmů se dlouho neprosazoval, dokud před odchodem do šaten neudeřila Mora. Marek Compel nabil na levý kruh Adamu Drábkovi, jenž prudkou střelou propálil gólmana Vojtěcha Mrázka.

Zkraje druhé periody se vpřed hnal hradecký Matěj Havlíček, jenž z levé strany pouze orazítkoval tyč domácí svatyně. Vyrovnanou hru strhla Olomouc znovu na svou stranu až v samotném závěru třetiny. Jakub Belan si od zadního mantinelu povyjel před branku a šikovnou tečí usměrnil nahození Matěje Smýkala až do sítě.

Ještě lépe to pro Hanáky vypadalo ve třetí části hry, když zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek. Nejprve ubránili vlastní oslabení, a pak se hned vrhli do přečíslení dva na jednoho, které přesně zakončil Lukáš Bošek. Hradec Králové se však nevzdával a po chvíli dokázal snížit. V signalizované výhodě ukázal důraz na brankovišti Jakub Aschenbrenner. Navíc už v početní převaze vstřelil kontaktní branku z levého kruhu přesný Matěj Beneš a bylo zaděláno na drama. Ani při risku bez brankáře ale Mountfield nedokázal vyrovnat a Olomouc uhájila těsnou výhru 3:2 až do konce.

Vojtěch Mrázek 58 19 3 16 84,21 0 0

Olomouc byla v základních atributech ledního hokeje lépe nastavená. Soupeř byl bojovnější, už od začátku z něj bylo cítit, že chce vyhrát, což u nás nebylo. Domácí dobře pracovali a se správným nastavením si šli za výhrou. My jsme na to zareagovali až v posledních sedmi minutách, kdy už bylo pozdě s výsledkem něco udělat. Moru jsme nechali utéct do třígólového náskoku, dotahovali jsme, na závěr jsme zkusili powerplay… Bohužel ale tentokrát soupeř zvítězil zaslouženě, tři body chtěl víc než my.