Zápasy mládeže
so 16.9.2023 | Eva Šafranková

Dorost dvakrát vedl, Vítkovicím ale nakonec podlehl 3:6

Zápasové menu

Dorostenci se v první třetině dvakrát dostali do vedení, jenže Vítkovice pokaždé vyrovnaly. Klíčovým momentem byl úvod prostředního dějství, kdy si hosté během pěti minut vytvořili dvoubrankový náskok. Záhy na něj sice Hradec zareagoval a snížil na 3:4, na nic víc se už však nezmohl. Ridera naopak přidala další dvě trefy, a Lvi tak zapsali druhou prohru v řadě.

Zápasy v Extralize dorostu jdou v rychlém sledu za sebou, což je určitě o něco náročnější. Platí to samozřejmě i pro Hradec. „Je to náročné, jak jsme pořád na ledě a bruslíme. Taky nemáme tolik odpočinku,“ říká Jaroslav Vondruška. Jeho tým se podruhé v tomto týdnu představil doma, když po Přerovu přivítal Vítkovice. Žádné body si však do tabulky nepřipsal. „Hráli jsme dobře, soupeře jsme nepodcenili tak jako ve čtvrtek Přerov. Mohli jsme ale dát víc gólů, nestřílelo nám to do brány,“ pokračuje útočník s číslem šest.

Úvod duelu byl opatrný z obou stran, lépe se ale vedlo domácím, kteří v 5. minutě využili početní výhodu a otevřeli gólový účet utkání. Po střele Jaroslava Vondrušky se puk odrazil na Ondřeje Páleníka, jenž zblízka propálil Mathiase Skoumala. Díky tomu se Mountfield dostal víc do tempa. „Gól v přesilovce nás hodně povzbudil,“ komentuje hradecký forvard. Jenže vedení Východočechům příliš dlouho nevydrželo, o pět minut později bylo totiž srovnáno. Z pobytu v útočném pásmu nejvíce vytěžil Maxmilián Mareš, který se trefil přesně pod horní tyč.

A to ještě nebylo vše. Ondřej Páleník ujel s Patrikem Hendrychem do útočné třetiny, druhý jmenovaný těsně před klecí obdržel kotouč a zasunul ho za brankovou čáru. Poté nastala úplně totožná situace jako za stavu 1:0. Trvalo pouhých 26 vteřin a Slezané opět vyrovnali, tentokrát díky Ladislavu Svozilovi. Domácí měli k dispozici další přesilovou hru, tu ale využít nedokázali.

Klíčovým momentem byl začátek druhé dvacetiminutovky, kdy Lvi dvakrát během pěti minut inkasovali. V přečíslení dvou na nikoho zakončoval Olaf Zachariasz a po něm se v samostatném úniku ocitl Maxmilián Man. A najednou to bylo 4:2 pro Rideru. „Ještě jsme byli v kabině a zaspali jsme to. Pak nám tam ale ještě něco spadlo,“ přemýšlí Vondruška nad důvody odskočení Vítkovic na rozdíl dvou branek.

Trenérský štáb Lvů na vývoj mače zareagoval oddechovým časem, který se mu vyplatil. Hokejisté zpod Bílé věže totiž hned skórovali. Na Skoumala se řítil Tobiáš Vítek, jenž vymetl levý růžek. „Změnili jsme lajny jinak, než jsme hráli doposud,“ odkrývá taktiku útočník, který před měsícem oslavil patnácté narozeniny. Oba celky si dále vytvářely zajímavé příležitosti, ale Skoumal i Záruba předváděli výborné zákroky.

Ve 32. minutě se však znovu radovali hosté. Podruhé to bylo zásluhou Ladislava Svozila, který z mezikruží propálil hradeckého brankáře na bližší tyč – 3:5. Mountfield se nevzdával, dokonce se ve vlastním oslabení právě Jaroslav Vondruška prokličkoval mezi několika hráči a jel sám vstříc Skoumalovi. Jeho pokus však zastavil beton. „Kluci na mě řvali, ať to nahodím do třetiny. Já jsem to ale vzal na sebe a nakonec to neproměnil,“ smutní hráč, jenž si v tomto zápase připsal celkově první bod v nové sezoně.

Ve třetím dějství měly možnost prosadit se i Vítkovice v početní nevýhodě, avšak Záruba přízemní střelu Šimona Fasnera vychytal. Ani Filip Brzák na druhé straně nebyl úspěšný, jeho úmysl střílet na přední tyčku vystihl Skoumal bez problému. Toho mohl později litovat, protože Slezané ve 46. udeřili. Alex Drábek našel v mezikruží Šimona Fasnera. Záruba sice škrtl o puk lapačkou, ale gólu nezabránil – 3:6. Východočechům se už tříbrankové manko nepodařilo smazat, ačkoliv si několik možností vytvořili. „My jsme nepropadávali. Byli jsme pořád v tempu, nepolevili a snažili se dát gól, ale nepadlo to tam,“ mrzí Jaroslava Vondrušku. Lvi tak na Rideru nestačili 3:6 a padli podruhé za sebou.