Zápasy mládeže
so 2.3.2024 | Jan Brůna, Eva Šafranková

Čtvrtá výhra v řadě! Dorost zdolal Boleslav 3:2 po nájezdech

Zápasové menu

Potřetí za sebou rozhodovaly nájezdy a znovu bral Hradec dva body! Mountfield šel sice na konci druhé třetiny do vedení zásluhou Ondřeje Páleníka, jenže Bruslaři okamžitě zareagovali vyrovnávací trefou. To samé se stalo ve 46. minutě, když podruhé v zápase skóroval domácí Páleník, ale o minutu později byl stav opět nerozhodný. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. Lvi tak zdolali Mladou Boleslav i podruhé v nadstavbě, tentokrát 3:2.

Úvodní třetinu se domácí trochu dostávali do tempa, zatímco hosty zdobilo bruslení a Marka Zárubu rozchytal Sviatoslav Vasiak dělovkou z kruhu. Z ideální pozice pálil Ondřej Páleník, ale famózní stopku mu vystavil Marek Sklenička. Na druhé straně kontroval Adam Kurka a byl zatím nejblíže, jelikož jeho pokus zasáhl konstrukci. „Boleslav je bruslivý soupeř, v první třetině jsme s tím měli problém, ale ve druhé jsme dokázali srovnat tempo,“ vysvětluje hráč s číslem 9.

I ve druhé části se nějakou dobu čekalo na gól, který přišel ve 38. minutě. Jan Pánek našel Ondřeje Páleníka, jenž si vyjel na osu a propálil Skleničku pod rukavicí – 1:0. Trvalo to něco málo přes dvě minuty a bylo srovnáno, jelikož Sviatoslav Vasiak se z těžkého úhlu trefil nad brankářovo rameno přesně do růžku – 1:1.

To už jsme ve třetím dějství a Lvíčata se mohla znovu spolehnout na svého kanonýra Ondřeje Páleníka, který to v přečíslení vzal na sebe a trefil se na přední tyč – 2:1. „Se svým výkonem jsem spokojený, i když jsem to mohl završit v prodloužení. Ale nevyšlo to, naštěstí pak na nájezdy. Myslím, že to byl dobrý výkon,“ je rád nejlepší střelec hradeckého dorostu.

Ale to by nebyli Mladoboleslavští, aby rychle nesrovnali krok, a tak když Tomáš Čermák připravil puk Filipu Matějkovi u tyčky, druhý jmenovaný se sebevědomou ranou nemýlil – 2:2. „Myslím, že jsme čekali stejný průběh zápasu jako minule. To znamená hodně bruslivý tým,“ vyvrací sedmý nejgólovější hráč ligy slova o překvapení.

Po bezbrankovém prodloužení, kdy neuspěli ve velkých šancích Hendrych s Páleníkem, se šlo až do nájezdů. Východočechům dal vedení Tobiáš Vítek, hned na něj ale reagoval kolega kapitán Vojtěch Beran. Bod navíc střelou mezi betony zařídil Patrik Hendrych a Mountfield slavil čtvrtou výhru v řadě, z toho třetí po penaltách. „Zápas to byl vyrovnaný a těžký, proti Boleslavi je to tak vždycky. Mohli jsme vyhrát i za tři body. Nakonec to dopadlo dobře,“ těší Ondřeje Páleníka.