Preview k zápasu
čt 17.9.2009 | Martin Voltr

Sezónu zahajují i ligoví junioři

V loňské sezóně dlouho plnili roli žhavého aspiranta na postup do extraligy, všechny plány ale juniorům HC VCES natrhla nepovedená baráž. Další sezóna, která nabízí další šanci, jak se do extraligy probojovat, začíná právě tuto neděli. O víkendu pokračují i jejich extraligoví kolegové - starší dorost klasicky dvěma zápasy s Pískem a Jihlavou a mladší dorost prvním domácím utkáním s českobudějovickým Mountfieldem.

Předvedou junioři i tentokrát základní část bez jediné prohry?

V únoru si přinesli junioři HC VCES do baráže o extraligu vizitku, jenž naháněla všem soupeřům strach. 33 výher, 3 remízy a žádná prohra po 36 kolech základní části. Jenže tým kolem útočného dua Ondřej Březina - Jan Berger zklamal, když si v rozhodující fázi šestičlenné baráže nedokázal poradit s největšími soupěři, a třetí místo hradeckým na postup nestačilo. Napravit co se loni nepovedlo by jistě chtěli tuto sezónu, ale z důvodu stálého zužování nejvyšší soutežé je jasné, že pro všechny ligové týmy bude postup každým rokem složitější.

Nový ročník otevřou junioři tuto neděli, kdy od 15:30 přivítají na ledě ČEZ Stadionu tým z Velkých Popovic. Soupeř se v loňském ročníku umístil daleko v hloubi pole Ligy juniorů B, ale nová sezóna jistě přinese do zápasů nové zápletky. Přípravné zápasy příliš nenapověděly, jakým směrem se hradecké mužstvo vydá - se soupěři stejné úrovně se utkalo jen třikrát a k vidění byla výhra, porážka i remíza. Nejpovedenějšími výkony se předvedli v mači s extraligovým Libercem (4:3) a "A" mužstvem hradecké farmy Trutnova (6:6).

Stabilizují starší dorostenci své výkony?

Opět jednu porážku a jednu výhru si připsali starší dorostenci HC VCES minulý týden ve dvou venkovních zápasech. Ve čtvrtek to bylo v Liberci po dvou třetinách otevřené 2:2, když se brankou ve dvojnásobném oslabení blýskl Daniel Filip. Jenže osudnou se Hradci stala vlastní přesilovka ve 45. minutě, kdy ve své početní výhodě dostal už druhý gól čtvrtečního podvečeru. Před sobotním zápasem s Mladou Boleslaví jistě svým svěřencům trenér Miloš Říha jasně naznačil, že taková situace se už nesmí opakovat.

A skutečně, v sobotu už další takový gól nedopustili. V polovině utkání se dostali do vedení přesilovkovou trefou, ale soupeř pár okamžiků nato vyrovnal. A když ve třetí třetině nevyužili Hradečtí dvou nabídnutých přesilovek 5 na 3, šel zápas do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů. V nich se nakonec o vítězství Hradce zasloužil kdo jiný, než Daniel Filip.

Velkou šanci rozšířit bodové konto má starší dorost v pátek, kdy od 16 hodin přivítá Písek, který se po čtyřech kolech ještě nedočkal bodového zisku a ani skóre 9:32 není příliš dobrou vizitkou tohoto týmu. V sobotu pak zkusí uspět na ledě Dukly Jihlava, která je o bod před Hradcem. Hradecký fanoušek lačný po kvalitním hokeji má výbornou možnost výjezd na toto utkání se začátkem ve 12 hodin spojit s podvečerním zápasem "A" týmu v nedalekém Havlíčkově Brodě. Ostatní příznivci mohou jak z pátečního, tak sobotního utkání shlédnout podrobný ONLINE přenos.

Představí se mladší dorost poprvé na domácím ledě vítězně?

Po prvním odloženém zápase zavítali k tomu druhému mladší dorostenci HC VCES do Českých Budějovic. V první třetině dostali smolný gól do šatny, na vyrovnávací trefu z kraje druhé části pak domácí okamžitě odpověděli. V poslední třetině Hradec opět vyrovnal, ale na další budějovický gól už odpovědět nedokázal. V závěrečné powerplay rozhodnul domácí Mountfield gólem do prázdné brány. Byl to zejména výkon brankáře Jana Jeřábka, který v utkání udržoval Hradci naděje na bodový zisk.

Premiéru na domácím ledě si hráči odbudou v neděli. Přesně ve 12 hodin zahájí zápas s Mladou Boleslaví, která sice nejprve podlehla Havlíčkovu Brodu 2:3, ale minulou neděli vyprovodila vrstevníky Pardubic výpraskem 10:5! Doufejme tedy, že si góly vybrala alespoň na zápas dopředu. Pokud nebudete doufat s námi v první hale ČEZ Stadionu, můžete držet palce opět u ONLINE přenosu.