Orli Znojmo

Prodej vstupenek
Prvenství bez ztráty kytičky! Junioři zlomili Švédy v poslední minutě

09.08.2018 | Redakce | Foto: Adam Mráček / HC Olomouc

Bez jediného zaváhání prošli hradečtí junioři turnajem O pohár primátora města Mladá Boleslav. Už coby jistí vítězové sehráli dramatickou partii s týmem Lidingö ze švédského Stockholmu a znovu rozhodli až v závěru: Za stavu 4:4 skórovali v poslední minutě Petr Poppel se Samuelem Hrabčákem. Hradečtí slaví v přípravě cenný úspěch, jejich kapitán Miroslav Kukla byl navrch vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. Gratulujeme!

Turnaj (Ml.Boleslav), čtvrtek 9.8.2018, 18:00
4
Lidingö Vikings HC
po zakládní hrací době
6
Třetiny 1:2, 2:1, 1:3
Branky a nahrávky: 17. Fälth, 36. Melin (Hamšík), 38. Častek (Fälth), 56. Fälth (Alex) – 3. Sklenář (Řehák), 19. Sklenář (Voňka, Janoušek), 34. Hrabčák (Poppel), 48. Síla, 60. Poppel (Sklenář), 60. Hrabčák (Kukla). Rozhodčí: Veselý – Kovačík, Záhora. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.
Lidingö Vikings HC: Burmakin – Humble, Boström, Rašín, Křehlík, Karlsson, Wilund, Alex, Hamšík, Romani, Hellberg – Jaldung, Častek, Burman, Wallin, Nordvall, Näslund, Hedman, Brodén, Beckman, Fälth, Oskarsson.
Mountfield HK: Sajdl – Řehák, Kukla, Voňka, Naar, Janoušek, Müller, Kynčl – Sklenář, Jakubec, Ďuriš, Pinkas, Hrabčák, Jušta, Pěnčík, Janda, Poppel, Boštík, Šlaicher.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek ml. (Mountfield HK):
Zápas v celkovém výsledku nic neřešil, ale i přesto jsme ho chtěli odehrát s plným nasazením. Myslím, že první třetinu se nám to dařilo, hráli jsme opravdu dobře. Ale pak se opět stalo to, co nás provází v přípravě pořád. Měli jsme ve druhé třetině výpadek na pět šest minut, kdy soupeř srovnal, a ve třetí třetině už to bylo nahoru – dolů. Švédové hráli opravdu dobře, byl to velmi silný soupeř. Ale my jsme tomu v závěru šli více naproti, a proto se nám podařilo vstřelit i ty dva rozdílové góly. Mužstvu patří poděkování za celý turnaj.