Zápasy mládeže
so 15.9.2018 | Petr Šatalík

Junioři nadělili Pardubicím kanára! Klíčem k výhře byly přesilové hry

Zápasové menu

Sladká výhra hradeckých juniorů! Úhlavního rivala z Pardubic porazili vysoko 6:0. Dynamo bylo vyrovnaným soupeřem Lvům pouze v první třetině. I tu Mountfield vyhrál 1:0. Hokejisté z města pod Bílou věží dokonale zúročili přesilové hry, využili hned čtyři. Od druhého dějství byli na ledě dominantním celkem a své vedení postupně navyšovali. Výhru si připsali i v nadstavbě po nájezdech a na soutoku Labe a Orlice tak udrželi všechny čtyři body.

Hradec otevřel skóre tvrdou ranou kapitána Kukly

První juniorské východočeské derby sezóny začalo opatrným hokejem. Na obou mužstvech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu, kterou pustí soupeře do vedení. První větší šanci si až po šesti minutách vytvořil Machač, jenž vyjel na vrchol kruhů a nebezpečně vypálil, brankář Mountfieldu Dvořák však měl rameno připravené. V polovině úvodního dějství hráli Lvi první přesilovku, kterou také využili. Tvrdou ranou se z osy hřiště od modré čáry prosadil Miroslav Kukla, jenž propálil vše včetně bezmocného gólmana Nečase.

Pardubice mohly vyrovnat vzápětí, jenže Pochobradský situaci dvou proti jednomu nedokázal využít, proti jeho střele se totiž včas přesunul parádním zákrokem Dvořák. Dynamo se snažilo vyrovnat a vytvořilo si víc šancí. Ta další, kterou měl Trejbal, však skončila stejně jako všechny předchozí na brankáři Hradce, který přízemní střelu chytil do lapačky. Také kvůli tomu vedl Mountfield po první dvacetiminutovce nad Dynamem 1:0.

Lvi převzali otěže utkání a přidali dvě branky

Hradec v druhém dějství šlápl do pedálů a na hřišti dominoval. Dařily se mu zejména početní výhody. První tři přetavil v góly. Hned na začátku třetiny vystřelil od modré Pěnčík, brankář Nečas pouze vykopl touš před sebe a nejrychleji se zorientoval Tadeáš Pinkas, jenž ho pod betony soupeřova gólmana rychle vrátil do sítě – 2:0. Třetí zásah přidal Mountfield se štěstím. Rána Miroslava Kukly od modré byla zblokována, kotouč však letěl vysokým obloukem dál a zapadl přesně mezi nohy brankáře Pardubic, jenž ho ztratil z dohledu – 3:0.

Trenér Král reagoval střídáním a mezi tři tyče poslal Tomáše Vlka. Ten tak už z ledové plochy přihlížel tomu, jak na druhé straně jeho protějšek Dvořák skvěle vykopl ránu od modré, kterou na něj vyslal Jelínek. V závěru periody mohlo Dynamo korigovat. Kukla dle sudích fauloval unikajícího Bucka a bylo nařízeno trestné střílení. Faulovaný hráč se na druhý pokus rozjel, jenže svou střelou z mezikruží pouze vyprášil betony dobře postaveného Dvořáka.

Hradec nadělil Pardubicím kanára

Také třetí třetina už byla zcela v režii svěřenců Aleše Krátošky. Hned v jejím úvodu měl šanci Pinkas, jenž pálil z dobré pozice před bránou, jenže Vlka trefil jen do hrudi. Další gól tak přišel v čase 50:09 při hře ve čtyřech. Ze závaru před bránou Pardubic vytěžil nejvíc Dominik Sklenář, jenž bekhendem posunul puk za brankovou čáru. O 68 sekund později dal Mountfield Pardubicím potupného bůra. Vojtěch Síla obdržel přihrávku na brankoviště a v pádu dokázal zakončit –5:0.

O vítězi utkání bylo rozhodnuto, ale Lvi svůj hlad po dalších brankách projevovali i nadále. Dvě a půl minuty před koncem zvýšili na 6:0. Dalibor Ďuriš obdržel přesnou křižnou přihrávku na levý kruh a rychlou střelou na přední tyč skóroval, jelikož Vlk se nestihl s pasem přesunout. Hradec tak uštědřil Pardubicím ve východočeském derby tenisového kanára, získal tři body a skvělý Daniel Dvořák v brance si připsal první čisté konto v sezóně.

Lvi ovládli i nadstavbu, bonusový bod urvali v nájezdech

Svěřenci Aleše Krátošky si nechtěli pokazit skvělé utkání ani nadstavbou. V prodloužení soupeři v podstatě nepůjčili puk. Největší šanci měl na holi Sklenář, jenž však bekhendem Vlka nepřekonal, a tak přišly na řadu nájezdy. V těch se nejprve střelci nemohli prosadit. Ve druhé sérii šly Pardubice do vedení, parádní střelu do horního růžku předvedl Pochobradský. Ve čtvrté sérii ale srovnal Lang střelou na vzdálenější tyč.

Oba jmenovaní šli na řadu i po změně pořadí při šestých trestných střílení. Pochobradský zkusil to samé co prvně, ale trefil břevno, zato Kryštof Lang Vlka překvapil, místo střely na zadní tyč si stáhl puk kličkou k té přední a bekhendem jej poslal do sítě, čímž přisoudil Hradci i bonusový bod.