Zápasy mládeže
so 8.9.2018 | Martin Doležal, Jan Vavřina

Přetahovaná pro Lvy! Junioři mají první body, Liberec porazili v prodloužení

Zápasové menu

Hradečtí junioři přivítali v rámci druhého kola DHL extraligy juniorů na domácím ledě tým Liberce. Východočeši se v první polovině zápasu trápili a museli dotahovat dvougólové manko, dokázali si s tím ale poradit, navíc dlouho sahali po třech bodech. Bílí Tygři jim ale zkazili radost v poslední minutě vyrovnávací trefou. Zápas tak dospěl do prodloužení, v něm Mountfield vybojoval bonusový bod a připsal si tak první výhru v ročníku.

První perioda patřila hráčům Liberce

Hradec nevstoupil do zápasu dobře. Již ve 2. minutě se prosadil v přebrankovém prostoru Dominik Šeliga a hosté se díky tomu ujali vedení 1:0. V 5. minutě skončil puk za zády Paříka, sudí se však po konzultaci rozhodli branku neuznat pro Jandův prohřešek proti pravidlům. Hradeckým nicméně stačilo na srovnání deset minut, když v čase 11:02 využili první přesilovou hru zásluhou Tadeáše Pinkase – 1:1.

Jenže radost domácím dlouho nevydržela, konkrétně dvě a půl minuty. Krátce po vyrovnání totiž okusili početní výhodu i hráči Liberce. Ti ji sice nezužitkovali, jenže dvě vteřiny po návratu Voňky na led propálil Jakub Žůrek od modré vše, co mu stálo v cestě a Severočeši znovu vedli – 1:2.

Hradec vstřelil tři góly v rozmezí necelých šesti minut

Začátek druhé třetiny příliš vzrušení nepřinesl, pominemeli tři menší tresty a šanci Martina Jandy z 28. minuty. Půl minuty po polovině zápasu navýšil náskok Liberce na 3:1 Petr Had, jenž krásnou ranou vymetl horní růžek domácí svatyně.

Pak ale nastal velkolepý obrat. O necelou minutu později totiž v oslabení snížil svým druhým gólem Tadeáš Pinkas, který předvedl pěknou individuální akci, při níž využil chybu liberecké defenzívy. Vzápětí srovnal Dominik Šedivý, jenž potrestal další hrubici v obraně soupeře a z brejkové situace nedal gólmanovi sebemenší šanci. Aby toho nebylo málo, tak Východočeši pokračovali v tlaku a v závěru druhé části se poprvé dostali do vedení, když se prosadil Martin Pěnčík – 4:3.

Domácí těsný náskok neudrželi, Liberec srovnal v čase 59:20

Třetí část byla dlouhou dobu v režii Hradce. Ten kontroval hru a nepouštěl soupeře do žádných větších příležitostí, což mu bohatě stačilo. V závěru měl Mountfield navíc téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale i přes velké šance ji využit nedokázal. A to ho mohlo mrzet.

Těsně před koncem si totiž zahráli přesilovou hru i hosté, kteří zároveň odvolali gólmana a dokázali svůj tlak při hře 6 na 4 zužitkovat. Dominik Šeliga protečoval kotouč před brankovištěm přímo za záda Dvořáka a začínalo se od nuly. V čase 59:57 ještě hosté faulovali a do prodloužení šli oslabení.

Přesilovku Mountfield nevyužil, přesto získal bonusový bod

Při hře 4 na 3 měl Hradec územní převahu, kýženou trefu ale nezaznamenal. Mrzet ho to však příliš nemuselo. Liberec opět chyboval v defenzívě a ze samostatného úniku rozhodl Vojtěch Síla bekhendovou kličkou o vítězství Hradce Králové 5:4 po prodloužení.

Jiří Janoušek (Mountfield HK):
Myslím si, že jsme odehráli velmi slušný zápas. Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme to nepřetavili v branky. A s takhle kvalitním soupeřem jako je Liberec se vám to vždycky vymstí. Prohrávali jsme sice 1:3, ale obrovskou bojovností se nám podařilo zápas otočit. Za to patří klukům velký dík, ale bohužel škoda toho nezvládnutého závěru, kdy jsme nevyužili přesilovku 5 na 3 a soupeř krátce na to vyrovnal. Ale takový je hokej a já si vážím toho, že jsme v prodloužení zmobilizovali síly a bod navíc vytěžit.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec):
Byl to s prominutím takový zápas blbec. Vedli jsme 3:1, ale po našich hrubých chybách jsme najednou zničehonic prohrávali 3:4. Plynou asi i z přemíry snahy, ale chyby jsou jedna věc a v hokeji se stávají, hrubé chyby věc druhá. Nakonec jsme rádi aspoň za to, že jsme uhráli ten bod. V prodloužení i předtím jsme ale hráli nedisciplinovaně, a to se potom dá těžko vyhrát.