Ohlasy k zápasu
út 23.1.2018 | Radek Staněk, Lukáš Foff

Na čistém kontě mají zásluhu hlavně kluci, pochvaluje si Jaroslav Pavelka

Zápas proti Chomutovu přinesl vyrovnaný boj se šťastným koncem pro Hradecké, speciálně pak pro brankáře Jaroslava Pavelku. Ten v utkání pokryl všech 24 střel Pirátů a připsal si první čisté konto v nejvyšší soutěži. Především díky jeho přínosu tak Mountfieldu stačil k výhře jediný gól z hole Jana Bergera. Oba hlavní strůjci hradecké výhry také společně prošli hradeckou mládeží.

Vychytal jste první čisté konto v extralize. Už jste si od spoluhráčů vyslechl narážky, na kolik vás to přijde?
Zatím nic takové neproběhlo, ale určitě dám něco do kasy, nebo bude nějaká svačina. Ale nebude mě to moc bolet, když se vyhraje s nulou, tak peníze do kabiny dáte rád. Šimi je pokladník, Bedýnka si taky rýpne. Ale tu svačinu bych nechal na ženě (usmívá se). Právě jí bych chtěl tu nulu věnovat, protože tu nemohla být.

Jsem rád za tři body, kluci hráli výborně dozadu, pomohli mi a zblokovali spoustu střel, takže je to hlavně jejich zásluha. V oslabení na mě neprošla skoro žádná střela. To bude teď asi základ úspěchu, bojovat, urvat zápasy na naši stranu a vylepšit si postavení do play off.

Schoval jste si puk, tak kam bude putovat?
Určitě si ho někde vystavím, je to asi největší úspěch mojí kariéry. Taťka má moje dresy a další věci, takže asi půjde k němu.

Na nulu jsem nemyslel, je třeba se soustředit na každou střelu

Každá třetiny byla jiná, střídaly se šance, poté přišly emoce. Co se dělo v kabině o přestávkách, že každá pasáž vypadala jinak?
Říkali jsme si, ať hrajeme trpělivě, dobře dozadu a Chomutov to poté bude muset otevřít. Nedělat zbytečné fauly. To bylo asi hlavní, že jsme jim nedali tolik přesilovek.

Kdy vás během zápasu napadlo, že by nula mohla přijít?
Já jsem na to nemyslel. V posledních zápasech, které jsem odchytal za Vsetín, to bylo často bez gólů třeba dvě třetiny a pak jsme nějaké dostali. Musíte se soustředit na každou střelu, a buď to vyjde, nebo ne.

Jarda Pavelka a Honza Berger po výhře nad Chomutovem

Hrdinové včerejšího večera, kteří si prošli už královéhradeckou mládeží – Jarda Pavelka a Honza Berger! 👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 24. leden 2018

Často spoluhráče během hry aktivně podporuje, vyjíždíte si pro puk, rozehráváte. Tentokrát tomu tak nebylo. Bylo to způsobené těsným skóre?
Asi ano. Hrálo roli, že to bylo 1:0 a raději jsem zůstával v brance, abych něco nepokazil. Jednou jsem vyjel za ní a puk nechal pod sebou. Kuriózní bylo, že ve druhé třetině mě soupeř trefil do hokejky a když jsem ve třetí části odklepával konec jejich oslabení, tak se zlomila úplně, takže jsem za branku už vyjet ani nemohl (směje se).

Ve Vsetíně jsem si začal věřit a přenesl to do extraligy

Změnila se nějak vaše pozice oproti začátku sezóny, když jste při zranění Patrika Rybára mohl být jedničkou, ale klub přivedl Jakuba Sedláčka?
Cítím, že důvěra je teď větší a to i od kluků nebo trenérů. Před sezónou jsem to bral tak jak to bylo, dál jsem na sobě pracoval. Trochu mi pomohl i Vsetín, že jsem se tady o to víc popral. Kuba potom odešel a my s Patrikem se snažíme vytvořit dobrou dvojici, aby v nás kluci měli oporu. Zápasů je teď hodně a asi by nebylo dobře vše stavět na jednom gólmanovi takhle před play off, mohlo by přijít zranění, či něco podobného, což si samozřejmě nepřejeme.

Vidíte v sezóně nějaký zlom, kdy se vám začalo dařit?
Jak jsem říkal, odešel jsem do Vsetína, kde jsem odchytal spoustu zápasů, začal si víc věřit a dokázal to přenést i do extraligy, což se mi dřív nepodařilo, nebo nebylo tolik prostoru. Nyní ta šance přišla a já bych za ní chtěl trenérům poděkovat.

Bojovníka, jakým je Honza Berger, potřebujeme

Je čisté konto cennější tím, že jste vyhráli právě 1:0?
Byl to takový fotbal. Kdybychom v přesilovce přidali druhý gól, tak by to bylo klidnější. Ale takové zápasy jsou, Chomutov hraje o všechno, dobře bránil. Moc šancí sice neměl, protože jsme se dobře vraceli, třeba Filip Pavlík tam jednou dobře zasáhl.

Mají trenéři plán, jak se bude s Patrikem Rybárem střídat?
Většinou o tom rozhodují den dopředu, není to naplánované dlouhodobě. Ale myslím, že do reprezentační pauzy se budeme střídat, Patrik třeba odchytá dva zápasy a já jeden.

O jediný gól se zasloužil Jan Berger. Pod výhrou jsou tedy podepsáni dva hráči, kteří prošli hradeckou mládeží. Co na to říkáte?
Je to skvělý pocit. Honza dokazuje, že na extraligu má, je to velký bojovník, který se tlačí do brány, teď mu skvěle nahrál Dragy. Takového hráče v týmu potřebujete, nic nevypustí. A také je příjemné, když po zápase vyvolávají naše jména.