Aktuální zprávy z klubu
čt 12.4.2018 | Petr Šatalík | Foto: Michal Fanta / Hradecký Deník

Mountfield HK uspěl v anketě Sportovec Královéhradeckého kraje

Hradecký hokej se v nedávné době dočkal další velké pocty. Tým Mountfieldu HK byl totiž zvolen Sportovcem Královéhradeckého kraje za rok 2017 v kategorii dospělých kolektivů. Prosadili se také jednotliví hokejisté mužstva na soutoku Labe a Orlice. V kategorii dospělých jednotlivců se na parádním 4. místě umístil Patrik Rybár. V kategorii od šestnácti do devatenácti let zabodoval Radovan Pavlík.

Slavnostní vyhlašování Sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2017 proběhlo večer 27. března ve velkém sále Aldisu za moderování Radka Šilhana. Akci zaštítili jak primátor města Zdeněk Fink, tak hejtman kraje Jiří Štěpán. O zábavu se starali rychlo žonglér Rudolf Janeček čí artista Marcel Wolf.

Hradečtí hokejisté, kteří se stali Sportovcem Královéhradecké kraje za rok 2017, uspěli v tvrdé konkurenci. Druhou příčku obsadil Elkov Author Cycling Team Hradec Králové, jenž loni vyhrál Český pohár a dále byl také například nejrychlejším družstvem na Mistrovství České republiky v časovce. Bronzovou příčku obsadil SK Karate Spartak Hradec Králové, kumite, tým žen, který obsadil první místo na Mistrovství Evropy.

Cenu za klub převzal asistent trenéra Tomáš Martinec. „Pro nás je to další skvělé ocenění, kterého si moc vážíme. Být vyhlášen nejlepším týmem našeho kraje je super pocit a obrovská pocta, konkurence je totiž veliká,“ hlásí mimo jiné šéftrenér mládeže Mountfieldu HK.

Kategorii dospělých jednotlivců ovládl Miroslav Zapletal, sportovní střelec, který se stal mistrem světa 2nd World police games 2017. Druhou příčku obsadil olympijský vítěz z Pekingu, další sportovní střelec, David Kostelecký. Bronzový stupínek připadl Pavlu Čiháčkovi, mistru světa v jízdě na skibobu. Pomyslná bramborová medaile pak byla přisouzena Patriku Rybárovi, brankáři východočeského hokejového mužstva.

Rovněž v kategorii ve věkovém rozmezí šestnáct až devatenáct let měl Mountfield HK své zastoupení. Radovan Pavlík za své výkony nejen v hradeckém mužstvu, ale také v reprezentačních výběrech do devatenácti a dvaceti let získal pátou příčku. Z vítězství se radoval Dominik Harnach, mistr světa v jízdě na skibobu z Dobrušky.