Zápasy
čt 28.7.2011 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Vyrovnaný duel s Petrohradem potěšil necelé čtyři tisícovky diváků

Zápasové menu

Dlouho očekávaný duel s ruským celkem SKA Petrohrad se odehrál ve čtvrtek na zimním stadionu v Hradci Králové. V prvním dějství hradečtí hokejisté drželi s ruským velikánem krok a dokázali si vypracovat i gólové šance. Nakonec první dvacetiminutovka skončila nerozhodně bez branek. V dalších dvou třetinách se trefili Thoresen a Vorobjev. Hradečtí fanoušci se bohužel branky svého týmu nedočkali, ale i tak rozhodně nemohli litovat. Hradec dokázal s jedním z předních celků KHL sehrát vyrovnané utkání, ve kterém nakonec podlehl svému soupeři 0:2.

V úvodní třetině dominovali gólmani

Dlouho očekávané utkání se neslo v přátelském duchu a bylo vidět, že oba týmy hrají teprve první zápas před nadcházející sezonou. Ve čtvrté minutě se ale do první odvážnější akce pustil Jiří Kadlec, který se osamocen řítil na petrohradského gólmana Štěpánka, jenž Kadlecovu střelu zneškodnil. Na opačnou stranu mířil Afinogenov, ale skvělým zákrokem se vyznamenal Jakub Čech. Od sedmé minuty se museli Hradečtí bránit a to hned dvojnásobně. Své oslabení ovšem sehráli na výbornou, v jediné vyložené šanci, kterou si vytvořil Dmitrij Kalinin, se famózním zákrokem zaskvěl Čech.

Hradečtí vycítili, že hrají se svým soupeřem vyrovnanou třetinu a pouštěli se do odvážných akcí. V dobré palebné pozici byl opět Kadlec, ale Štěpánek se výborně stačil přemístit, neujala se ani následná Poživilova střela do boční sítě. Po šancích domácích hráčů se na Čecha vydal Patrick Thoresen, ale Čech opět skvělým zákrokem jeho střelu zneškodnil. Ještě těsně před sirénou měl výbornou šanci Zdeněk Čáp, který vystřelil bombu od modré, ale před Štěpánkem nebyl nikdo, kdo by Čápovu střelu dorazil. Úvodní třetina tak branku nepřinesla.

Brankou Thoresena se hosté dostali do vedení

Po vlažném úvodu druhé třetiny najížděl na Čecha Petr Průcha, ale hradecký gólman nadále držel čisté konto. Ovšem v devětadvacáté minutě už hráči ruského klubu otevřeli skóre utkání. Trefil se Patrick Thoresen, který zasunul kotouč pod Čecha po obrovské šanci Petra Průchy.

Na ledě byla vidět hra s řadou nepřesností, která odpovídala prvnímu přípravnému zápasu sezony. Po podražení, za které šel za katr Čáp, se domácí museli bránit, ale Hradečtí obránci a hlavně skvělý Jakub Čech navýšení skóre nepřipustili. Největší nápor jsme viděli opět před koncem třetiny, tentokrát byli na koni Petrohradští. Ve dvou na jednoho ujížděli Arťuchin s Fjodorovem, který vypálil z první, ale Čech byl na svém místě a šanci zlikvidoval.

Druhým gólem pojistil ruský celek své vítězství

Do třetí třetiny hosté vystřídali gólmany, do branky nastoupil Jevgenij Ivannikov. Hned v úvodu se na něj hnal Patrik Moskal, ovšem tváří v tvář petrohradskému gólmanovi neuspěl. Následně však zafungovalo pravidlo nedáš, dostaneš, když Dmitrij Vorobjev nekompromisní ranou nad rameno prostřelil jinak výborně chytajícího Čecha a navýšil vedení svého celku o dva góly.

Hradečtí neskládali zbraně, ale ani Čížkova střela se neujala. Oba týmy měly možnost hry v početní výhodě, ale jejich šance znovu likvidovali výborní gólmani. Od druhé poloviny závěrečné třetiny se hra zklidnila a žádné větší šance už jsme do konce utkání neviděli. Utkání s elitním celkem ruské KHL tak skončilo výhrou hostů 2:0.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Líbilo se mi, že do prvního zápasu proti kvalitnímu týmu z Ruska šli kluci se stoprocentním nasazením. Dá se říci, že jsme Petrohrad v některých částech zápasu i přehrávali a z naší strany šlo o velmi slušně odehraný zápas. Užili jsme si ho a myslím, že diváci nemuseli litovat, jen je škoda, že si nemohli zakřičet gól. Je to za námi a my se musíme připravovat dál.

Miloš Říha (SKA Petrohrad):
První letošní utkání určitě splnilo moje očekávání. My jsme teď ve tvrdé přípravě, trénujeme kondici a odvádíme tu teď hrubou práci. Žádné taktické pokyny jsme hráčům nedávali. Nadšení domácích jsme eliminovali poctivou prací. Žádný velký hokej jsme nepředvedli, i když v první třetině jsme tam měli některé výborné akce, ale soupeři výborně zachytal brankář. Účel dnešní utkání splnilo.